Alicja Adamczak nowym prezesem Urzędu Patentowego

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 05-07-2006, 16:54

Premier Ministrów Kazimierz Marcinkiewicz powołał Alicję Adamczak na stanowisko prezesa Urzędu Patentowego (UP) - poinformowało w środowym komunikacie Centrum Informacyjne Rządu. To jej kolejna kadencja na stanowisku prezesa UP.

Premier Ministrów Kazimierz Marcinkiewicz powołał Alicję Adamczak na stanowisko prezesa Urzędu Patentowego (UP) - poinformowało w środowym komunikacie Centrum Informacyjne Rządu. To jej kolejna kadencja na stanowisku prezesa UP.

"Alicję Adamczak na stanowisko prezesa UP wyłoniono w drodze konkursu na okres 5-letniej kadencji" - czytamy w komunikacie.

Adamczak jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, na którym w 1996 roku obroniła pracę doktorską nt. "Pełnomocnik w postępowaniu patentowym". Ukończyła również aplikację sędziowską.

Nowa prezes jest również rzecznikiem patentowym, radcą prawnym i pracownikiem naukowym Politechniki Świętokrzyskiej.

Przez dwie kadencje była prezesem Polskiej Izby Rzeczników Patentowych i jednocześnie przewodniczącą Krajowej Rady Rzeczników Patentowych. Współorganizowała Radę Rzeczników Patentowych Szkół Wyższych, a także zainicjowała utworzenie Forum Polonijnego przy Polskiej Izbie Rzeczników Patentowych.

Uczestniczyła w pracach legislacyjnych nad projektami ustaw Prawo własności przemysłowej i ustawy o rzecznikach patentowych. Należy do wielu organizacji i stowarzyszeń krajowych i międzynarodowych, zajmujących się ochroną własności intelektualnej i przemysłowej.

Adamczak jest autorką wielu publikacji z tego zakresu. Przez szereg lat była redaktorem naczelnym kwartalnika "Rzecznik Patentowy".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Alicja Adamczak nowym prezesem Urzędu Patentowego