Alior Bank stawia na jedno konto

Wojciech Boczoń, Bankier.pl
opublikowano: 03-09-2017, 22:00

Alior Bank wycofuje z oferty większość ROR-ów. Wprowadza Konto Jakże Osobiste, które staje się kontem pierwszego wyboru dla klienta

Wiosną Alior Bank ogłosił zamiar uproszczenia oferty i wycofania ze sprzedaży części produktów. Strategia cyfrowego buntownika zakładała wprowadzenie jednego uniwersalnego konta, które każdy klient będzie mógł zbudować według własnych potrzeb. Rachunkiem tym jest Konto Jakże Osobiste, które 4 września trafi do oferty banku. Jednocześnie ze sprzedaży wycofane zostaną Konto Wyższej Jakości, Konto Rozsądne i Konto Rachunki w Pakiecie. Z początkiem listopada z oferty zniknie także Konto Internetowe. Oprócz Konta Jakże Osobistego pozostaną dwa rachunki: Konto Elitarne dla klientów private banking i HAIZ dla młodzieży.

Zobacz więcej

Fot. Igor Smirnow

Nowy rachunek dla aktywnych klientów będzie bezpłatny. Standardowa opłata za konto to 10 zł. Bank znosi ją po zapewnieniu wpływu na poziomie 1500 zł. Żeby nie płacić za kartę 5 zł, należy wykonać transakcje za 300 zł. Konto można poskładać „z klocków” — obudować je dodatkowymi usługami. Do wyboru jest dziewięć. Dwie są za darmo, każda kolejna kosztuje 3,5 zł. Klient może wybierać spośród następujących opcji: Bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce dla wszystkich kart wydanych do rachunku. Standardowo bankomaty obce — w tym Euronet i Planet Cash — kosztują 2,5 zł od wypłaty. Przystąpienie do programu Mastercard Priceless Specials. Podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (1,46 proc. dla salda do 20 000 zł). Bezpłatne bankomaty za granicą — standardowo wypłata kosztuje 5 zł.

Bank daje spore pole do konfiguracji — klient może dopasować rachunek do aktualnych potrzeb.

Limit w rachunku bez odsetek przez 10 dni. Zwrot za płatności zbliżeniowe telefonem — 1 proc. do 20 zł miesięcznie. Ubezpieczenie w podróży za granicą. Pomoc w nagłych wypadkach — pakiet assistance. 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych. Bank daje więc spore pole do konfiguracji — klient może dopasować rachunek do aktualnych potrzeb. Na przykład tuż przed wyjazdem na zagraniczne wakacje aktywować dodatkowo ubezpieczenie i abonament na bankomaty, które działają już od następnego dnia. Jak konto wypada na tle konkurencji? Jeśli weźmiemy pod uwagę aktywnego klienta, który nie musi płacić za obsługę ROR-u i karty, to całkiem nieźle. Za darmo można podpiąć bankomaty bez prowizji czy pakiet assistance, co nie wszędzie jest standardem. Także cena za dodatkowe korzyści(3,5 zł) została skalibrowana na stosunkowo niskim poziomie. Na przykład abonament na bankomaty w BZ WBK kosztuje 7 zł, a assistance w Millennium 5 zł. Kwestią dyskusyjną może być natomiast korzystanie z takich usług jak moneyback odpłatnie. — Konto Jakże Osobiste jest pierwszym produktem w pełni wpisującym się w strategię „cyfrowego buntownika”, zapowiadającą uproszczenie oferty produktowej zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami klientów. Mogą oni modyfikować rachunek, korzystając ze specjalnie utworzonej funkcjonalności w nowej bankowości internetoweji mobilnej Alior Banku — mówi Michał Chyczewski, wiceprezes banku, pełniący obowiązki prezesa. Kilka dni temu podobny rachunek z klocków wprowadził BZ WBK. W ramach Konta Jakie Chcę klient może sobie dopasować system zwalniający z opłat za prowadzenie, aktywować abonamenty na bankomaty czy moneyback. — Rachunek osobisty jest oczywistym początkiem zmian w ofercie, bo to podstawowa usługa, z której korzystają klienci, ale już dziś pracujemy nad kolejnymi rozwiązaniami w ofercie produktów inwestycyjnych, kredytowych i ubezpieczeniowych — mówi Marcin Pawłowski, dyrektor Obszaru

Marketingu Detalicznego i Rozwoju Oferty w BZ WBK. Ani BZ WBK, ani Alior nie są pierwszymi bankami, które zdecydowały się uprościć ofertę. Wcześniej podobną decyzję podjęły m.in. mBank i Getin Bank.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Boczoń, Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu