Alitalia odwołała z powodu strajku dziesiątki lotów

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 22-01-2006, 09:03

Włoskie państwowe linie lotnicze Alitalia poinformowały, iż z powodu trwających akcji strajkowych musiały odwołać w sobotę dziesiątki lotów.

Włoskie państwowe linie lotnicze Alitalia poinformowały, iż z powodu trwających akcji strajkowych musiały odwołać w sobotę dziesiątki lotów.

    Jak oświadczył rzecznik związku zawodowego Filt-Cgil Alberto Cassandra, w sobotę zastrajkowała obsługa naziemna, w tym ładowacze bagażu i mechanicy samolotowi. Według władz związkowych, przyczyną protestów jest załamanie się negocjacji z rządem, które miały zażegnać obecny konflikt pracowniczy. 

    Cassandra dodał, iż związki zawodowe rozważają odwołanie ogłoszonego na poniedziałek 24-godzinnego strajku, który byłby drugim w ciągu niecałego tygodnia. Poprzedni odbył się w czwartek.

    Jak podaje komunikat Alitalii, do soboty po południu odwołano 52 loty i liczba ta może wzrosnąć.

    Pracownicy Alitalii sprzeciwiają się planom restrukturyzacji swego przedsiębiorstwa, które przewidują między innymi redukcję zatrudnienia i wyodrębnienie działu przewozów lotniczych od mniej zyskownych usług naziemnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane