Czytasz dzięki

Allegro inwestuje w ekspertów

opublikowano: 03-11-2020, 22:00

Polska platforma handlowa i niedawny debiutant giełdowy Allegro rozwija swoje siedziby i zwiększa zatrudnienie.

Na początku 2021 r. krakowski zespół firmy przeniesie się do Centrum Biurowego Lubicz Polska, a do końca 2022 r. planowana jest zmiana lokalizacji warszawskiego oddziału na nowe budynki w Fabryce Norblina. Firma zamierza również rozwijać główną siedzibę w Poznaniu. Trzeci co do wielkości zespół inżynierów Allegro znajduje się w Krakowie, a firma zapowiada zatrudnienie tam kolejnych 140 specjalistów w ciągu trzech lat.

Z Krakowa pracują również zespoły zajmujące się badaniami i rozwojem w obszarze Machine Learning oraz przetwarzaniem Big Data - łącznie ponad 90 osób.

Lokalny zespół zajmuje się przede wszystkim budową platformy i rozwojem oprogramowania, a także badaniami i rozwojem w obszarze machine learning czy przetwarzaniem big data. Nowo zatrudnieni eksperci mają dołączyć do zespołów technologicznych, w tym zajmujących się sztuczną inteligencją oraz uczeniem maszynowym. Spółka wspiera rozwój społeczności technologicznej w Małopolsce — w roku akademickim 2019/2020 Allegro rozpoczęło współpracę z Akademią Górniczo-Hutniczą, gdzie eksperci Allegro prowadzą spotkania i warsztaty dla studentów.

2400 - ponad tylu pracowników zatrudnia obecnie Allegro…

470 … tylu specjalistów zatrudniło od stycznia 2020 roku...

200 … a tylu dołączy jeszcze w tym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AŁ

Polecane