Allegro.pl licytuje wyjątkową Katedrę

Kamil Kosiński
opublikowano: 06-08-2003, 00:00

Od poniedziałkowego popołudnia w internetowym serwisie aukcyjnym Allegro.pl trwa licytacja taśmy filmowej z nominowanym do Oskara filmem animowanym „Katedra”, który wyreżyserował Tomasz Bagiński. Wystawiona na aukcję szpula zawiera oryginalną, prezentowaną podczas oskarowej gali, taśmę filmową. Ten, kto zaoferuje najwyższą cenę, otrzyma także ten film na płycie DVD z limitowanej edycji. Licytacja zaczęła się od 1 zł. Po kilku godzinach, we wtorek sześć minut po północy taśma była już warta 310 zł. Licytacja potrwa jeszcze kilka dni — do 14 sierpnia 2003 r. Licytowaną taśmę na aukcję wystawił producent filmu — firma Platige Image oraz dystrybutor — Stopklatka.pl.

„Katedra” została nominowana do nagrody Amerykańskej Akademii Filmowej w kategorii krótkometrażowych filmów animowanych w lutym 2003 r. Zdobyła także główną nagrodę w kategorii Best Animated Short podczas światowych targów grafiki komputerowej i efektów specjalnych — Siggraph, odbywających się w 2003 r. w San Antonio w Stanach Zjednoczonych. Twórca filmu zdobył także wiele nagród i wyróżnień, m.in. Animago Award, artFutura 2002 i BAF.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Allegro.pl licytuje wyjątkową Katedrę