Allianz Polska wypłaci odszkodowania po katastrofie w Katowicach

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 31-01-2006, 14:47

Allianz Polska, który ubezpieczał Międzynarodowe Targi Katowickie (MTK) w zakresie odpowiedzialności cywilnej, będzie wypłacać odszkodowania, nie czekając na ostateczne ustalenie winnych - poinformowała spółka we wtorek.

Allianz Polska, który ubezpieczał Międzynarodowe Targi Katowickie (MTK) w zakresie odpowiedzialności cywilnej, będzie wypłacać odszkodowania, nie czekając na ostateczne ustalenie winnych - poinformowała spółka we wtorek.

MTK, właściciel zniszczonego obiektu, jest ubezpieczony w Allianz Polska w zakresie OC za szkody wyrządzone osobom trzecim w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą i posiadanym mieniem.  

Allianz Polska poinformował, że suma gwarancyjna - czyli górna granica odpowiedzialności ubezpieczyciela - na którą ubezpieczyły się MTK, wynosi 4 mln 989 tys. 750 zł.

Suma ta zostanie podzielona wśród rodzin osób, które poniosły śmierć w wypadku lub innych uprawnionych; osób, które doznały trwałego kalectwa w wyniku tego wypadku oraz innych poszkodowanych, którzy doznali uszczerbku na zdrowiu.  

Ubezpieczyciel poinformował, że zgłoszeń o odszkodowania można dokonywać w Katowicach w Centrum Likwidacji Szkód i Oceny Ryzyka Allianz Polska przy ul. Mariackiej 7, w godzinach 8.30-16.30, gdzie pracuje zespół odpowiedzialny za wypłatę odszkodowań.

Ponadto, wszyscy poszkodowani mogą zgłosić się do sieci placówek medycznych, które współpracują z Allianz Polska w ramach ubezpieczeń zdrowotnych, w celu uzyskania ambulatoryjnej specjalistycznej pomocy medycznej, z zakresu chirurgii ogólnej i urazowo-ortopedycznej. Koszt tych świadczeń pokryje Allianz Polska.

Poszkodowani mogą zgłaszać się do placówek od 31 stycznia br. do 15 lutego. W celu skorzystania z pomocy medycznej należy skontaktować się z infolinią medyczną tel. 0801 600 999.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane