Allianz TFI: Wzrosło ryzyko gwałtownej przeceny

DI
opublikowano: 10-11-2009, 00:00

Według Marka Mikucia, wiceprezesa zarządu i dyrektora inwestycyjnego TFI Allianz Polska, przebicie ponadpółrocznej linii trendu na indeksie SP 500 może świadczyć o tym, że rozpoczęliśmy poważną falę spadkową. Dopóki jednak na rynkach jest wciąż mnóstwo taniego kapitału wykreowanego przez rządy i banki centralne, niedźwiedzie muszą się czuć niepewnie.

Pomimo ostatnich spadków, z punktu widzenia analizy technicznej nadal obowiązuje scenariusz wzrostowy, chociaż sygnały słabnięcia trendu są znacznie poważniejsze niż przy poprzednich korektach. Ostatnie osłabienie zwiększa ryzyko wystąpienia bardziej gwałtownej przeceny, co w krótkim terminie sprawia, że stosunek zysku do ryzyka nie jest korzystny.

W ocenie TFI Allianz Polska krytycznym poziomem dla warszawskiego parkietu jest około 32 500 pkt na indeksie WIG, który jest odpowiednikiem około 945-960 pkt na amerykańskim SP 500. Obecnie należy traktować te poziomy jako linie obrony dla posiadaczy akcji. Dopóki rynki znajdują się powyżej, należy zakładać kontynuację wzrostów w przyszłości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu