Czytasz dzięki

Allianz zainwestuje nawet 500 mln EUR w nieruchomości, m.in. w Polsce

opublikowano: 22-05-2019, 15:22

Allianz zwrócił uwagę na boom na rynku nieruchomości biurowych w środkowej i wschodniej Europie.

- Banki i firmy usług finansowych szukają efektywnej kosztowo przestrzeni biurowej, a także profesjonalistów, których wciąż można znaleźć w regionie – powiedział Thomas Villadsen, szef Austrii oraz rynków środowej i wschodniej Europy w Allianz Real Estate.

Spółka planuje wydać w ciągu najbliższych dwóch lat nawet 500 mln EUR na nieruchomości w regionie. Allianz będzie szukał możliwości inwestycji w Warszawie, Pradze, Bratysławie, Budapeszcie i Wiedniu, powiedział Villadsen. 

Allianz chce zwiększyć swoje inwestycje w nieruchomości w Austrii oraz środkowej i wschodniej Europie z obecnych 3 mld EUR do nawet 5 mld EUR w perspektywie 10 lat.  Oprócz biur jest zainteresowany także nieruchomościami mieszkaniowymi i logistycznymi.

Villadsen zwrócił jednocześnie uwagę, że ceny w niektórych miastach poszły już tak mocno w górę, że Allianz musiał zrezygnować z niektórych transakcji. Jako przykład podał Warszawę. Zwrócił uwagę, że w Polsce najwyższe rentowności wynoszą 4,5-4,7 proc. i wciąż spadają. W Wiedniu wynoszą 3,5-4,0 proc., a w Pradze, w przypadku niektórych transakcji, nie przekraczają 4,0 proc. W Budapeszcie są o 1 pkt. procentowy wyższe niż w Pradze.
 

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane