Allianz zatrzyma 49,9 proc. biznesu w Rosji

opublikowano: 03-06-2022, 12:36
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Niemiecki gigant ubezpieczeniowy Allianz, który po inwazji na Ukrainę sygnalizował możliwość wyjścia z Rosji, w piątek ogłosił, że zatrzyma 49,9 proc. biznesu w tym kraju, informuje Reuters.

Allianz ogłosił, że sprzeda większościowy pakiet udziałów w swoim rosyjskim biznesie spółce Interholding, właścicielu rosyjskiego Zetta Insurance. Niemiecka spółka poinformowała w komunikacie, że umowa ma na celu zapewnienie kontynuacji dla klientów oraz pracowników. Warunków finansowych nie ujawniono. Allianz podał jedynie, że skutkiem transakcji będzie osłabienie zysku o 400 mln EUR.

W połowie marca niemiecki gigant ubezpieczeniowy ogłosił, że przestaje zawierać nowe polisy w Rosji i nie będzie inwestował w tym kraju w ramach swojego portfela. Biznes Allianza w Rosji i na Ukrainie wygenerował tylko 0,2 proc. zysku operacyjnego grupy w 2021 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane