Alma Market w naszym portfelu

PB
opublikowano: 26-01-2011, 00:00

Dobry początek roku w wykonaniu Portfela PB zachęcił nas do zakupów. Spodobała się nam propozycja internauty "Amoke" z forum pb.pl.

"Spółka wychodzi z dołka" — zauważa czytelnik. Ponadto rosną przychody. Pojawiają się nowe sklepy. O kogo może chodzić? Odpowiedź to Alma Market.

Komitet Inwestycyjny również liczy na poprawę wyników finansowych Almy w tym roku. Kto wie, może zyski zobaczymy już w cenzurce za IV kwartał 2010 roku. Oby.

"Zgodnie z występującą w handlu detalicznym sezonowością, IV kwartał roku będzie dla spółek z Grupy, prowadzących działalność w tym właśnie segmencie rynku, najlepszym kwartałem roku zarówno pod względem wielkości sprzedaży, jak i realizowanej marży. Wyniki operacyjne z IV kwartału powinny znacząco wpłynąć na poprawę wyników tych spółek oraz całej Grupy Kapitałowej" — czytamy w informacjach dodatkowych do raportu Almy z trzeciego kwartału 2010 roku.

2009 rok był słaby w wykonaniu Almy (pojawiły się wysokie straty). Ubiegły rok, po trzech miesiącach, był już lepszy, choć wciąż na minusie. Duży wpływ na wyniki Almy mają wahania kursów giełdowych Vistuli i Krakchemii. Powód? Alma jest ich znaczącym akcjonariuszem.

Ciekawy, a przede wszystkim stabilny, wydaje się być akcjonariat Almy. Największym akcjonariuszem jest znany krakowski biznesmen: Jerzy Mazgaj (ma 27,6 proc. akcji spółki). Tuż za nim jest Ipopema TFI (21 proc.). OFE PZU Złota Jesień ma 13,3 proc. akcji, a Pioneer Pekao IM — 7,2 proc.

Dobrze wygląda analiza techniczna Almy. Falujący kurs spółki wciąż zdaje się być w trendzie wzrostowym. Oby jak najdłużej.

Na inwestycję w akcje Almy przeznaczyliśmy 1 tys. zł. Zgodnie z poniedziałkową zapowiedzią, kupiliśmy jej akcje we wtorek rano, płacąc 44,98 zł za papier.

Obecnie Portfel PB ma wartość 10 500 zł. To o 5 proc. więcej niż na początku roku (uwzględniamy już odcięcie ubiegłorocznych zysków). Dla porównania nasz benchmark, czyli WIG, jest na minusie!

Komitet Inwestycyjny

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy