Alma rozważy poszukiwanie inwestora

opublikowano: 05-08-2016, 15:51

Alma poinformowała o przeglądzie opcji strategicznych we wszystkich obszarach działalności biznesowej, a jedną z nich jest poszukiwanie inwestora.

Gdy kurs akcji gwałtownie spada na historyczne minimum, wypada zastanowić się nad sobą. Tak zrobi Alma, giełdowy operator sieci delikatesów, kontrolowany przez Jerzego Mazgaja. Spółka, której notowania w czwartek i piątek, po publikacji wyników kwartalnych, obsunęły się o ponad 25 proc., poinformowała o rozpoczęciu „przeglądu opcji strategicznych”.

Jerzy Mazgaj
Jerzy Mazgaj
Marek Wiśniewski

„Na tym etapie przeglądu wszystkie opcje będą rozważane, w tym poszukiwanie inwestora branżowego, utrzymanie istniejącej struktury właścicielskiej, jak również poszukiwanie inwestora finansowego. Decyzje związane z wyborem konkretnej opcji nie zostały podjęte” – głosi komunikat Almy.

Przypomnijmy, że w pierwszym półroczu podstawowy biznes spółki po raz kolejny się skurczył. Przychody były o 9,1 proc. niższe niż rok wcześniej, ich skala nie pozwoliła też na realizację marcowej prognozy. Trochę lepiej było pod kątem rentowności, bo na poziomie jednostkowym zanotowano zysk operacyjny wobec straty przed rokiem. Jednocześnie jednak media zaczęły obiegać zdjęcia pustych półek w sklepach, a inwestorzy giełdowi mogli mieć reminiscencje z końca giełdowej przygody innych delikatesów - Bomi.

„Przepraszamy klientów za czasowe niedogodności i prosimy wszystkich o wyrozumiałość. Zatowarowanie sklepów Alma w rentownych placówkach pozostaje na odpowiednim poziomie. Zgodnie z zapowiedzią i informacjami, które podawaliśmy w naszych sprawozdaniach, placówki, które nie przynoszą odpowiednich przychodów będą ograniczane powierzchniowo lub zamykane, dlatego ich asortyment jest zmniejszany" - głosi oświadczenie spółki.

Głównym akcjonariuszem spółki jest Jerzy Mazgaj, kontrolujący 28,7 proc. akcji, dających 48 proc. głosów na WZA. 

Ipopema 2 FIZAN ma 19,1/13,3 proc., a PTE PZU 16,9/11,8 proc.

Więcej o problemach Almy czytaj w piątkowym "Pulsie Biznesu" i internetowym Pulsie Biznesu Premium

 

Fragmencik tekstu z "PB" sprzed niespełna dwóch miesięcy i raport giełdowy z dziś https://t.co/PqUv3DD7JS pic.twitter.com/dB4hO8pAVx

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński, Marcel Zatoński

Polecane