Alphabet rezygnuje z drona Titan

Marek Druś, Bloomberg
12-01-2017, 09:40

W 2014 roku po wygranej rywalizacji z Facebookiem Google przejęło Titan Aerospace, twórcę napędzanego energią słoneczną drona wysokościowego, który miał w przyszłości służyć do dostarczania Internetu w niedostępne rejony Ziemi. Dwa lata później projekt został zamknięty.

Rzeczniczka Alphabet, właściciela Google, poinformowała, że projekt Titan nie jest kontynuowany. Co ciekawe, stało się to już na początku 2016 roku, ale wiadomość o tym pojawia się dopiero teraz.. Powody zakończenia projektu są natury ekonomicznej i technicznej, wyjaśniła spółka.

Zobacz więcej

youtube.com

Słynne laboratorium X, w którym Google realizuje swoje najbardziej innowacyjne projekty, wciąż pracuje nad pomysłem udostępniania Internetu w niedostępnych rejonach z balonów wysokościowych. Wciąż trwają także prace nad projektem dostarczania przesyłek przy pomocy dronów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Alphabet rezygnuje z drona Titan