Partnerem sekcji jest TAURON

Alstal Grupa Budowlana puka do bram Wrocławia

TM
18-01-2010, 10:41

Firma spod Inowrocławia, która ma na koncie wybudowanie motoareny w Toruniu, chce postawić stadion na Euro 2012. Zagra o kontrakt warty kilkaset milionów złotych.

Jest kolejna grupa, która chce wejść w miejsce wyrzuconego z dolnośląskiej budowy Mostostalu Warszawa. O zamówienie chce się ubiegać konsorcjum, w którego skład wchodzą Alstal Grupa Budowlana, Fugo oraz  Rondo – bau.
- Zasygnalizowaliśmy władzom Wrocławia, że możemy zrealizować to zamówienie. Nasza propozycja wpłynęła 15 stycznia – mówi Monika Marcinkowska z Alstalu.
Alstal chwali się, że rozpoczął budowę Term Maltańskich w Poznaniu i wykonał w ciągu 430 dni motoarenę (czyli stadion żużlowy) w Toruniu. Fugo jest dostawcą m.in. konstrukcji stalowych, który pracował przy modernizacji stadionu poznańskiego Lecha. Grupę uzupełnia Rondo-Bau, która w informacji prasowej jest przedstawiona jako „młoda, lecz prężnie działająca firma w branży”.
Pod koniec ubiegłego roku prezydent Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, poinformował, że rozpoczęto negocjacje z firmą Max Boegl, która wcześniej startowała w przetargu na budowę wrocławskiego stadionu, ale ostatecznie została z niego wykluczona.
- Negocjacje powinny zakończyć się w ciągu dwóch tygodni, więc wydaje się bardzo prawdopodobne, że w styczniu podpiszemy kontrakt na realizację tego projektu – mówił wówczas Rafał Dutkiewicz.
Pierwotny kontrakt był wart ponad 700 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TM

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Samorządy / Alstal Grupa Budowlana puka do bram Wrocławia