Alterco wspomaga Triadę, Urlopy.pl nie

Małgorzata Grzegorczyk
opublikowano: 22-09-2011, 14:33

Grupa Zbigniewa Zuzelskiego już wsparła biuro przy zakupie gwarancji. Urlopy.pl wypadły z gry.

Urlopy.pl nie będą zaangażowane finansowo w Triadzie, drugim pod względem wielkości biurze podróży w Polsce. Firma Mariusza Patrowicza podała w komunikacie, że jest członkiem grupy, która negocjuje z czołowym touroperatorem wejście kapitałowe rzędu 43 mln zł.

- List intencyjny został podpisany w sierpniu, od czasu do czasu odbywają się telefoniczne rozmowy, ale na 99,9 proc. nic z tego nie będzie. To gra pozorów – twierdzi zbliżone do negocjacji źródło „PB”.

Sam Mariusz Patrowicz twierdzi, że pozostaje w grze.

Dali  na gwarancję

Z kolei spółka powiązana z Alterco zapewniła gwarancję ubezpieczeniową dla Triady. Zbigniew Zuzelski, prezes Alterco, twierdzi, że nie rozmawia z touroperatorem.

- Nic na ten temat nie wiem. Nie podejmujemy żadnych takich kroków, bardziej interesujemy się spółkami giełdowymi – zaprzecza Zbigniew Zuzelski, prezes Alterco.

Gwarancję otrzymał Sky Club, jedna z trzech marek w grupie Triada, która została touroperatorem dla wszystkich spółek grupy (Triada, Sky Club i Terra Mare). Gwarancja opiewa na 17,5 mln zł. Z szacunków „PB” wynika, że składka mogła wynieść 500 tys. zł, a wymagany przez ubezpieczyciela depozyt – 6-9 mln zł.

9 dni na deal
Trwają rozmowy z inwestorami branżowymi i finansowymi. Szczegóły transakcji zostaną ogłoszone jeszcze we wrześniu. Będzie to połączenie.

- Kilkanaście milionów złotych wystarczy, żeby załatać dziurę w Triadzie– twierdzi źródło „PB”.

- Kwota jest co najmniej dwukrotnie niższa od podawanej przez Urolpy.pl – uważa drugi rozmówca.

Alterco właśnie szuka spółki, która będzie prowadzić jej operacje w inwestycjach turystycznych. Ma to być spółka giełdowa. Wejście na giełdę zapowiada też Triada. Już w kwietniu spółka podpisała z DM IDM SA umowę na pełnienie funkcji oferującego obligacje zamienne. Ze względu na trudną sytuację rynkową projekt debiutu na giełdzie został zawieszony. DM IDM SA zapewnił Triadzie finansowanie pomostowe (kilka milionów złotych) i nadal uczestniczy w rozmowach z potencjalnymi inwestorami.

Na koniec 2010 r. Triada miała 16,7 mln zł jednostkowej straty netto i 363 mln zł przychodów. W tym czasie Sky Club, druga firma z grupy Triada, touroperator, który sprzedaje bardziej ekskluzywną ofertę, miał 123 mln zł przychodów i 2,5 mln zysku brutto (o 92 proc. więcej niż rok wcześniej). GRA, JED, MAG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Alterco wspomaga Triadę, Urlopy.pl nie