Alterco wypracowało zysk

EG
opublikowano: 02-03-2011, 00:00

Spółka po roku działalności w branży nieruchomości ma  94 mln zł przychodów.

Spółka po roku działalności w branży nieruchomości ma 94 mln zł przychodów.

Grupa Alterco wypracowała w IV kw. 2010 r. 64,7 mln zł przychodów. W całym roku było to 94 mln zł. Roczny zysk netto to 11,9 mln zł, niemal w całości został wypracowany w IV kw. Po czterech kwartałach grupa miała 6,1 mln zysku na działalności operacyjnej przy rentowności netto 12,6 proc.

— Alterco działa tylko od roku, na zwrot z inwestycji w branży nieruchomości czeka się długo, a mimo to zanotowaliśmy niemal 12 mln zł zysku — mówi prezes Zbigniew Zuzelski.

O ile w zeszłym roku Alterco skupiło się na pozyskiwaniu projektów, to na 2011 r. zaplanowało ułożenie struktury grupy w trzy piony: mieszkaniowy, komercyjny i obiektów turystycznych.

— Dwa pierwsze powstaną na bazie przejętego Trionu i przejmowanego dewelopera Reinhold. W tym roku pozyskamy giełdową spółkę do prowadzenia ostatniego pionu. Projekty, które nie będą się w tej strukturze mieścić, zostaną sprzedane —mówi prezes Alterco.

Spółka nie publikuje prognoz, ale jej szefowie spodziewają się w 2011 r. lepszych przychodów i zysków.

Przejęty przez Alterco w grudniu 2010 r. Trion wypracował w zeszłym roku 67,3 mln zł przychodów i wygenerował 39 mln zł straty całkowitej. Strata z IV kw. wyniosła 14,2 mln zł, zaś przychody — 13,5 mln zł. W 2011 r. jest planowana nowa emisja akcji Trionu, przez co udziały Alterco w tej spółce spadnie z prawie 66 do 25-30 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy