Altus chce ponad 174 mln zł odszkodowania od Ringier Axel Springer Polska

  • DI
opublikowano: 31-08-2021, 17:34

Altus poinformował o skierowaniu 31 sierpnia 2021 roku wezwań do zapłaty 174 502 142 zł od Ringier Axel Springer Polska - wydawcy businessinsider.com.pl, redaktora naczelnego tego portalu oraz autorki opublikowanego na nim artykułu.

Wskazana kwota miałaby być odszkodowaniem za “utratę wartości przedsiębiorstwa Spółki, w związku z publikacjami zamieszczonymi na portalu businessinsider.com.pl”. Chodzi przede wszystkim o artykuł z 5 września 2018 r. pt. "Afera GetBack zaczyna rozlewać się po całym rynku. Altus i Trigon utracą licencję".

- Brak zapłaty wskazanej kwoty odszkodowania w terminie 3 dni od dnia skierowania wezwań, skutkować będzie skierowaniem roszczenia o zapłatę na drogę postępowania sądowego – poinformował Altus.

Na początku lutego ubiegłego roku pisaliśmy, że Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na Altus TFI karę wysokości 7 mln zł i odebrała mu licencję za udział w sprawie GetBacku. Z tego samego powodu licencje straciły też dwa inne TFI – Saturn i Lartiq (wcześniej nazywał się Trigon). Lartiq z decyzją się nie zgadzał i odwołał do sądu, który przyznał mu rację, uchylając decyzję UKNF.

Kilka tygodni temu Piotr Osiecki w sądzie wygrał z tą samą byłą dziennikarką Business Insidera sprawę o zniesławienie za publikację, w której informowała, że miał on nielegalnie opuszczać areszt. Sąd uznał, że tak nie było, a pikanterii całej historii dodaje fakt, że źródłem dziennikarki był czynny zarządzający z TFI konkurencyjnego do Altusa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane