Czytasz dzięki

Altus TFI ma plan połączenia z Esaliens TFI

opublikowano: 01-08-2018, 07:44

Zarząd giełdowego towarzystwa podpisał plan połączenia z Esaliens TFI.

"Zarządy obydwu towarzystw, na podstawie przeprowadzonych analiz obejmujących aspekty biznesowe oraz prawne procesu połączenia, uznają, iż połączenie zgodne jest z najlepszym interesem Akcjonariuszy a także Klientów obydwu spółek. W wyniku połączenia, klienci Altus TFI oraz Esaliens TFI uzyskają dostęp do szerszej niż dotychczas gamy produktów inwestycyjnych. Połączony podmiot będzie jednym z najsilniejszych kapitałowo towarzystw funduszy inwestycyjnych w Polsce" - podano w komunikacie. 

Za transakcję przejęcia odpowiada Piotr Osiecki, przewodniczący rady nadzorczej Altusa.
Zobacz więcej

Za transakcję przejęcia odpowiada Piotr Osiecki, przewodniczący rady nadzorczej Altusa. Marek Wiśniewski

Połączenie nastąpi poprzez przeniesienie majątku Esaliens TFI w zamian za akcje Altusa. W związku z tym Altus wyemituje 11,5 mln walorów. 

Na dzień 30 czerwca Altus wyceniono na 482 mln zł, Esaliens na 120,6 mln zł. Parytet wymiany to 895 akcji Altusa za 1 akcję Esaliens TFI.

W roku obrotowym 2017/2018, zakończonym 31 marca, Esaliens TFI zanotował 11,4 mln zł zysku netto, a Altus TFI w roku 2017 zarobił na czysto 99,9 mln zł. 

Zapowiedziano zachowanie obu brandów. Synergie kosztowe oszacowano na 10,25 mln zł w skali roku, a wzrost zysku na akcję na nie mniej niż 10 proc. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane