Czytasz dzięki

Aluminium w Szanghaju najdroższe od dwóch lat

opublikowano: 30-07-2020, 07:53

Ceny aluminium w Szanghaju dotarły do najwyższego poziomu od ponad dwóch lat, donosi Reuters.

Aprecjację surowca napędzają lepsze niż oczekiwano dane o ożywieniu w chińskiej gospodarce i nadzieje na utrzymanie się wysokiego popytu w ciągu najbliższych miesięcy. 

Aluminium
Zobacz więcej

Aluminium fot. VCG/Forum

Najbardziej obecnie popularne kontrakty na aluminium z opcją realizacji we wrześniu zdrożały w czwartek na Shanghai Futures Exchange do 14,805 tys.  juanów za tonę (1,728 tys. USD/t)., co jest najwyższą wartością od kwietnia 2018 r.

„Ożywienie w kształcie litery V w Chinach wspiera popyt i ceny na metal bardziej, niż się spodziewaliśmy – ocenia Fitch Solutions w raporcie, korygując swoją trzymiesięczną prognozę średniej ceny aluminium LME na 2020 r. do 1690 USD za tonę z 1600 USD wcześniej.

Eksperci wskazują jednak na spore zagrożenie dla metalu ze strony rosnącego napięcia polityczno-handlowego między Waszyngtonem a Pekinem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane