Alupol inwestuje 32 mln zł

Małgorzata Grzegorczyk
16-02-2011, 00:00

Firma z grupy Kęty planuje kolejny projekt w katowickiej strefie. Utrzyma 260 miejsc pracy.

Firma z grupy Kęty planuje kolejny projekt w katowickiej strefie. Utrzyma 260 miejsc pracy.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE) ma kolejną inwestycję. Zezwolenie dostała firma Alupol Packaging. Spółka giełdowych Kęt planuje kolejną już inwestycję w Tychach.

— Alupol chce wydać co najmniej 32 mln zł, stworzyć 4 miejsca pracy i — co ważniejsze — utrzymać 260 obecnych. Bez nowej inwestycji kilkadziesiąt etatów byłoby zagrożonych — mówi Piotr Wojaczek, prezes KSSE.

Firma weszła do strefy w 1999 r. W ubiegłym roku została przekształcona w spółkę akcyjną. Grupa Alupol, która składa się z fabryki Alupol Packaging w Tychach i Alupol Packaging Kęty w Kętach, chwali się, że jest największym producentem opakowań giętkich w kraju i jednym z największych w Europie. Jest dostawcą m.in. grupy Maspex, która też działa w katowickiej strefie. Koncern spożywczy, którego przychody w 2010 r. przekroczyły 2,5 mld zł, zapowiedział na ten rok inwestycje sięgające kilkudziesięciu milionów złotych. W 2009 r. Maspex uruchomił w Tychach centrum logistyczne za 130 mln zł.

To drugie w tym roku zezwolenie w KSSE. Pierwsze odebrał producent wody butelkowej Żywiec, który zamierza w Wieprzu zainwestować 30 mln zł.

— Do końca marca będziemy mieć cztery-pięć zezwoleń na łącznie 120 mln zł. Będą to — podobnie jak w przypadku Alupol Packaging — reinwestycje — mówi Piotr Wojaczek.

Zezwolenia na projekty typu greenfield, czyli inwestycje w budowę fabryk od podstaw, prezes zapowiada od maja-czerwca.

23

Tyle zezwoleń wydała katowicka strefa w ubiegłym roku. Inwestorzy obiecali miliard złotych inwestycji. Strefa liczy, że w tym roku będzie więcej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Alupol inwestuje 32 mln zł