Aluprof z Grupy Kęty negocjuje pakiet socjalny w Metalplaście

26-01-2007, 17:43

Kontrolowana przez Grupę Kęty spółka Aluprof otrzymała od Ministerstwa Skarbu Państwa (MSP) zgodę na rozpoczęcie rozmów ze związkami zawodowymi działającymi w kupowanej od Skarbu Państwa akcji Fabryki Elementów Wyposażenia Budownictwa Metalplast-Złotów, podał resort w piątek. Wyłączność negocjacyjna została przedłużona do końca stycznia.

Kontrolowana przez Grupę Kęty spółka Aluprof otrzymała od Ministerstwa Skarbu Państwa (MSP) zgodę na rozpoczęcie rozmów ze związkami zawodowymi działającymi w kupowanej od Skarbu Państwa akcji Fabryki Elementów Wyposażenia Budownictwa Metalplast-Złotów, podał resort w piątek. Wyłączność negocjacyjna została przedłużona do końca stycznia.

„Minister Skarbu Państwa wyraził zgodę na przedłużenie okresu wyłączności negocjacyjnej dla Aluprof SA do 31.01.2007 r. w celu umożliwienia ukończenia negocjacji umowy prywatyzacyjnej”- czytamy w komunikacie MSP.

MSP podał, że została również udzielona zgoda na rozpoczęcie przez Aluprof SA rozmów ze związkami zawodowymi działającymi w Metalplast - Złotów SA w sprawie zawarcia porozumienia dotyczącego pakietu socjalnego.

Na początku stycznia Aluprof otrzymała wyłączność negocjacyjną do 19 stycznia.

W kwietniu 2006 roku prezes Grupy Kęty Dariusz Mańko informował, że Kęty złożyły MSP ofertę na kupno akcji spółki Metalplast-Złotów i zapowiadał, że jeśli akwizycja powiedzie się, GK połączy Metalplast z inną spółką ze swojej grupy kapitałowej.

Kęty chcą zająć się tą branżą, ponieważ i tak kupują części do swoich systemów, m.in. dla Aluprof.

Prezes podkreślił, że jeśli uda się przejąć Metalplast-Złotów, podmiot ten będzie realizował 50% sprzedaży do podmiotów z Grupy Kęty, a ponadto w tym segmencie są bardzo dobre marże.

GK ma już w grupie inny Metalplast, z obrotami ok. 13 mln zł i po przejęciu Złotowa spółki te mogłyby zostać połączone.

Według prezesa, w Polsce branża, w której działa Metalplast, produkująca m.in. okucia i zawiasy, nie została zrestrukturyzowana, a firmy, które były sprywatyzowane, najczęściej trafiły do spółek pracowniczych. Rynek ten jest zdominowany przez import.

Metalplast-Złotów sprzedaje rocznie za ok. 40 mln zł, a rentowność operacyjna firmy wynosi ok. 10%.

Strategia Grupy Kęty na lata 2006-2009 zakłada m.in. wydatki w wysokości 250-300 mln zł na inwestycje organiczne i tyleż na akwizycje. (ISB)

maza


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Aluprof z Grupy Kęty negocjuje pakiet socjalny w Metalplaście