Alwaleed ibn Talal wciąż jest najbogatszym Arabem

MD
opublikowano: 14-12-2008, 17:06

Saudyjski książe Alwaleed ibn Talal ma o 4  mld USD mniej niż rok temu. Mimo to pozostaje najbogatszym na świecie Arabem.

Magazyn Arabian Business opublikował najnowszy ranking najbogatszych Arabów. Pierwsze miejsce niezmiennie zajmuje Alwaleed ibn Talal. Jego majątek szacuje się na 17 mld USD. To o 4 mld USD mniej niż rok wcześniej. Powodem jest kryzys. Alwaleed ibn Talal jest m.in. największym indywidualnym akcjonariuszem Citigroup. Wartość rynkowa amerykańskiego banku spadła w okresie roku o 75 proc.

Drugi w rankingu jest Nasser al-Kharafi, którego majątek szacuje się na 9,6 mld USD. Biznesmen z Kuwejtu, to właściciel bliskowschodnich sieci restauracji m.in. KFC i Pizza Hut, a także największy akcjonariusz Krispy Kreme Doughnuts Inc.

Na siódmym miejscu rankingu znalazła się rodzina ibn Laden, która działa w branży budowlanej. Arabian Business podał, że wartość jej majątku to 7,2 mld USD.

MD, AP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane