Czytasz dzięki

Amazon i Valentino pozywają za podróbki

opublikowano: 18-06-2020, 20:32

Amazon i włoskie Valentino pozwały wspólnie w USA firmę Kaitlyn Pan Group za podrabianie butów i oferowanie ich sprzedaży przez Internet, pisze Reuters.

To pierwszy wspólny pozew Amazon z którąś z luksusowych marek i pierwszy wspólny Valentino z którymś z internetowych detalistów, zwraca uwagę agencja.

Pozew wskazuje na podrobienie przez oskarżoną firmę butów Valentino Garavani Rockstud. Amazon poinformował, że zamknął konto Kaitlyn Pan na swojej platformie we wrześniu ubiegłego roku. Zwrócił uwagę, że pomimo licznych ostrzeżeń Kaitlyn Pan nadal importowało, oferowało i sprzedawało podróbki. Ponadto próbowało uzyskać w USA znak towarowy na buty Garavani Rockstud jawnie i świadomie naruszając prawa własności Valentino.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane