Amazon rozważa wejście na miejsca po Toys „R” Us

opublikowano: 20-03-2018, 07:40
aktualizacja: 20-03-2018, 10:29

Amazon.com rozważa przejęcie niektórych lokalizacji po zamykanych sklepach zabawkowych Toys „R” Us, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Gigant rynku e-commerce nie jest zainteresowany utrzymaniem marki Toys „R” Us, ale rozważa wykorzystanie miejsc po sklepach tej sieci, twierdzą informatorzy agencji. To pozwoliłoby Amazon.com zwiększyć obecność w realnym handlu po tym jak zaistniał w nim mocno przejmując w ubiegłym roku Whole Foods Market Inc. wraz z jego ponad 450 sklepami.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Tymczasem Toys “R” Us może przetrwać jeszcze przez pewien czas. Pojawiły się spekulacje o możliwym przejęciu przez inwestora kanadyjskiego oddziału spółki, który jest w lepszej kondycji niż amerykański. Gdyby do tego doszło, kanadyjski Toys „R” Us mógłby przejąć niektóre sklepy w USA i prowadzić przynajmniej przez pewien czas działalność. W USA likwidowane jest ponad 700 sklepów Toys „R” Us, ale w ciągu następnych kilku tygodni likwidacja nie obejmie ok. 200 w najlepszych miejscach. Przejęciem kanadyjskiego Toys „R” Us zainteresowana jest grupa inwestorów, na czele której stoi Isaac Larian, założyciel producenta zabawek, MGA Entertainment Inc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu