Amazon uruchomił dedykowaną usługę ładunków lotniczych w Indiach

opublikowano: 23-01-2023, 16:58
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Amazon uruchomił w poniedziałek dedykowaną usługę ładunków lotniczych w Indiach, Amazon Air, ponieważ chce rozszerzyć i przyspieszyć dostawy na jednym ze swoich kluczowych rynków wśród szybko rosnącej sprzedaży e-commerce – podaje agencja Reutersa.

Adobe Stock

Firma zainwestowała w indyjskiego przewoźnika towarowego Quikjet, aby przewozić paczki dla Amazona w czterech głównych indyjskich miastach, powiedziała agencji Reutersa Sarah Rhoads, wiceprezes Amazon Global Air, nie określając wielkości inwestycji.

Przejście do korzystania z dedykowanej usługi cargo zapewni Amazonowi ściślejszą kontrolę nad kosztami i rozkładami lotów, jednocześnie skracając czas dostawy szerszej gamy produktów, przekazała Rhoads.

Indie to trzeci rynek, po Stanach Zjednoczonych i Europie, na którym firma uruchomiła Amazon Air. Firma z siedzibą w Seattle, która rozpoczęła usługę w 2016 roku w Stanach Zjednoczonych, obsługuje sieć ponad 110 odrzutowców, które latają do ponad 70 lokalizacji na całym świecie.

Quikjet, przewoźnik towarowy z siedzibą w Bengaluru, który jest jednostką europejskiego ASL Aviation, obsługuje już jeden samolot dla Amazona, a od wtorku rozpocznie obsługę drugiego.

Amazon, który korzysta z własnych usług dostaw naziemnych do wysyłki, współpracuje również z kontrolowaną przez Deutsche Post DHL Group firmą Blue Dart Express Ltd, jednym z największych przewoźników lotniczych w Indiach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ON, Reuters

Polecane