Amazon w przyszłym roku zostanie największym detalistą w USA

ARŻ, CNBC
opublikowano: 11-06-2021, 18:07

Amazon jest na dobrej drodze, by do 2022 roku prześcignąć sieć supermarketów Walmart i zostać największym sprzedawcą detalicznym w USA - stwierdzili analitycy JPMorgan w opublikowanej w piątek notatce.

Amazon
Amazon
Adobe Stock

“W latach 2014–2020 wielkość sprzedaży brutto Amazona w USA (GMV) – ściśle obserwowany wskaźnik branżowy używany do pomiaru całkowitej wartości towarów sprzedanych w określonym czasie, rósł znacznie szybciej niż zarówno skorygowana sprzedaż detaliczna w USA, jak i sektor e-commerce” - napisali analitycy banku inwestycyjnego.

Christopher Horvers i Doug Anmuth z JP Morgan twierdzą, że GMV Amazona w 2020 roku wzrosło o 41 proc. w ujęciu rocznym do 316 mld USD, podczas gdy GMV Walmartu wzrosło o 10 proc. rok do roku do 439 mld USD.

„Na podstawie bieżących szacunków uważamy, że Amazon może w 2022 roku prześcignąć Walmart i stać się największym sprzedawcą detalicznym w USA" - zakończyli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane