Amazon poszerza współpracę z Brytyjczykami

opublikowano: 13-06-2019, 12:07

Koncern Amazon, największy na świecie detalista internetowy pogłębia swój sojusz z brytyjską siecią supermarketów Morrison. Dotyczyć ma on oferty artykułów spożywczych w większej liczbie miast, co skutkować może wzrostem presji na supermarkety do rozwoju sprzedaży online.

Obie firmy planują wprowadzenie w tym roku usługi dostawy Prime (tego samego dnia) do miast, w tym Glasgow i Liverpool.

Amazon
Zobacz więcej

Amazon fot. REUTERS/Pascal Rossignol/File Photo/Forum

Sklep spożywczy konkurują o przewagę na rynku e-commerce w Wielkiej Brytanii od trzech lat, kiedy Amazon po raz pierwszy zawarł sojusz z Morrison, najmniejszą z głównych sieci sklepów spożywczych w Wielkiej Brytanii. 

W lutym firma Marks & Spencer Group zgodziła się kupić połowę działalności internetowej Ocado Group należącej do sieci sklepów spożywczych za 750 mln GBP (951 mln USD). Zmusiło to  sieć Morrison do poluzowania sześcioletniego pakietu o współpracy z Ocado, aby mogła powiązać się z innymi partnerami.

Amazon poprowadził ostatnio rundę finansowania w wysokości 575 mln USD w londyńskiej firmie dostarczającej żywność Deliveroo, która przygotowuje się do ekspansji na terenie Wielkiej Brytanii.

„Morrisons at Amazon” jest obecnie dostępny w czterech miastach, gdzie wielu klientów może otrzymać produkty spożywcze w ciągu godziny od złożenia zamówienia. W tym roku usługa wejdzie również do angielskich miast Newcastle, Sheffield i Portsmouth, a kolejne lokalizacje będą dostępne w nadchodzących latach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy