Ambitny Energomontaż Południe

ANP
opublikowano: 24-09-2009, 00:00

Pod skrzydłami

Pod skrzydłami

PBG spółka odkroi kawałek

energetycznego tortu inwestycyjnego wartego w sumie 80 mld zł.

Energomontaż Południe, który we wtorek podpisał umowę inwestycyjną z PBG (holding obejmie 25 proc. akcji za ponad 61 mln zł), ostrzy zęby na udział w gigantycznych kontraktach.

— W najbliższych latach nakłady inwestycyjne w energetyce w Polsce mogą wynieść 80 mld zł. Chciałbym rocznie pozyskiwać z tego rynku kontrakty przynajmniej za 0,5 mld zł — mówi Andrzej Hołda, prezes Energomontażu-Południe.

Władze budowlanego holdingu wierzą w skokową poprawę wyników katowickiej spółki.

— Docelowo sprzedaż grupy Energomontażu mogłaby wynosić 0,5-1 mld zł, a rentowność netto 7-10 proc. Jeśli pozyskamy kontrakt na budowę bloków energetycznych w elektrowni Opole, będzie to osiągalne już w 2011 r. — uważa Jerzy Wiśniewski, prezes PBG.

Adrian Kyrcz z DM IDMSA uważa, plan jest bardzo ambitny.

— Będzie realny, tylko wtedy, gdy spółka sięgnie po największe zlecenia jako generalny wykonawca. Wcześniej musiałaby jednak przejąć kilka firm energetycznych i bardzo zwiększyć zdolności wykonawcze. To pozwoli jej wykonywać kontrakty warte kilkaset milionów złotych, a nie kilkadziesiąt, jak dotąd — uważa Adrian Kyrcz.

W umowie inwestycyjnej PBG zobowiązało się, że zapewni Energomontażowi na warunkach rynkowych udział w kontraktach grupy. Łączna wartość prac zleconych spółce ma w latach 2009-11 wynieść co najmniej 250 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane