Ambra rozważa wypłatę dywidendy

DI, PAP
opublikowano: 14-05-2013, 20:16

Ambra może wypłacić 0,4-0,6 zł dywidendy na akcję za rok obrotowy 2012/2013 - poinformowali przedstawiciele spółki w trakcie wideokonferencji.

Ich zdaniem w IV kwartale roku obrachunkowego spółka powróci do dodatniej dynamiki sprzedaży.

"Planujemy dywidendę za rok obrachunkowy 2012/2013 na poziomie podobnym do zeszłorocznego" - powiedział Piotr Ogór, prezes Ambry.

"Wartość dywidendy wyniesie 40-60 gr na akcję. Mamy nadzieję, że wyniki roczne pozwolą na to, by dywidenda była wyższa niż w ubiegłym roku" - powiedział Piotr Kaźmierczak, dyrektor finansowy spółki.

Zarząd spodziewa się, że w IV kwartale Ambra zanotuje poprawę wyników.

"Oczekujemy, że w IV kwartale roku obrachunkowego zatrzymamy negatywną dynamikę sprzedaży i wrócimy do wzrostów i ekspansji rynkowej" - powiedział Ogór.

"Koszty spadają, a efekt ten w IV kwartale będzie nawet silniejszy niż w III kwartale" - powiedział Kaźmierczak.

Kaźmierczak dodał, że koszty finansowe będą mniejsze w kolejnych kwartałach m.in. dzięki obniżkom stóp procentowych.

"Oczekujemy, że wynik w IV kwartale będzie lepszy rdr" - powiedział dyrektor finansowy.

W przedstawionych na konferencji założeniach strategicznych na rok obrachunkowy 2013/14 Ambra przewiduje utrzymanie rentowności zysku brutto ze sprzedaży oraz wzrost zysku netto i EBIT powyżej 10 proc.

Prezes spółki poinformował, że dystrybucja win marki Sutter Home, którą Ambra przejęła efektywnie na początku maja przebiega bez zakłóceń.

"Jest to marka, która zacznie pracować na nasze wyniki już od zaraz" - powiedział Ogór.

"Pracujemy nad nowymi produktami i innowacjami. Wprowadziliśmy gotowe drinki pod marką Cin&Cin, których dystrybucja rośnie oraz dodaliśmy do oferty cydr. Nasza grupa co kilka miesięcy wprowadza nowy produkt, a tempo ich wdrażania oceniamy jako zadowalające" - dodał.

Ambra nie widzi potrzeby akwizycji.

"Nie planujemy akwizycji. Nasze struktury pokrywają miejsca zakupów przez klientów, więc w Polsce nie potrzebujemy przejęć. Jeśli pojawi się okazja do akwizycji, to raczej w celu poszerzenia portfela produktów" - powiedział Ogór.

"Na rynku fine wines panuje większy niż na innych rynkach kryzys wśród graczy rynkowych. Niewiele jest zjawisk, które można nazwać projektami inwestycyjnymi. Jest to trudny rynek i nie widzimy sensu i potrzeby przejmowania podmiotów. Będziemy konsolidować ten rynek przez wzmożoną aktywność i ekspansję organiczną" - dodał.

Zdaniem Ogóra połączenie Ambry i Centrum Wina przyniesie efekty synergii kosztowej wycenianej na 1,5 mln zł rocznie. Ponadto prezes spółki spodziewa się zwiększenia efektywności sprzedażowej tych podmiotów.

Ambra zanotowała w III kwartale roku obrachunkowego 2012/2013 skonsolidowany zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej w wysokości 19,1 mln zł. Przychody spółki w tym okresie wyniosły 334,5 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane