AmerBrokers obniża ocenę North Coast

DI, DM AmerBrokers
opublikowano: 29-12-2009, 08:57

Wydział Corporate Finance Domu Maklerskiego AmerBrokers w dniu 21 grudnia 2009 roku przy kursie 1,25 zł dla spółki North Coast S.A. zmienił rekomendację z Trzymaj na Neutralnie.

"Bezpośrednim powodem zmiany zalecenia inwestycyjnego jest sytuacja techniczna waloru –pokonanie wyznaczonego przez nas wsparcia na poziomie 1,27 zł (dolny poziom świecy z lipca 2009 roku). Od wydania przez nas rekomendacji Trzymaj w dniu 17.16.2009 roku, kurs w sierpniu br. wzrósł do poziomu 1,72 zł (był to lokalny szczyt), co oznacza wzrost o 37,6% (cena z dnia wydania rekomendacji 1,25 zł). Dodatkowo w tym czasie kurs osiągnął cenę docelową, która wynosiła 1,35 zł. Po osiągnięciu poziomu 1,72 zł nastąpiła korekta, w wyniku której kurs powrócił do lini trendu wzrostowego. Jednakże poziom oporu wyznaczony na poziomie 1,72 zł okazał się nie do pokonania. W konsekwencji tego walor rozpoczął ruch spadkowy (po osiągnięciu poziomu 1,64 zł) przełamując we wrześniu br. linię średnioterminowego trendu wzrostowego, a na ostatnich sesjach pokonał wyznaczone przez nas wsparcie" - napisano w komunikacie.

Dodatkowo negatywne sygnały dla waloru napływają ze strony wskaźnika MACD, który wygenerował sygnały sprzedaży. Z kolei średnie kroczące posiadają układ typowy dla trendu spadkowego, co stwarza ryzyko dalszego pogłębienia spadków kursu. Jedynie wskaźnik RSI daje szanse na ukształtowanie pozytywnej dywergencji, co może wpłynąć na poprawę zachowania ceny akcji Spółki w przyszłości.

"Dodatkowo ze Spółki napływają dobre informacje dotyczące wyników za 4Q br. (osiągnięcie zysku netto) co również może pozytywnie wpłynąć na zachowanie kursu North Coast" - uważają analitycy DM AmerBrokers.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, DM AmerBrokers

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / AmerBrokers obniża ocenę North Coast