AmerBrokers stawia na defensywę

ISK
opublikowano: 20-06-2012, 00:00

INWESTYCJE

Analitycy DM AmerBrokers w raporcie z 11 czerwca zaktualizowali portfel inwesty- cyjny na najbliższe tygodnie. W modelowym zestawieniu brokera znalazły się walory Action, Apatora, Azotów Tarnów, Ciechu, Echo Investment, Eurocashu, Kruka, MCI i Netii z udziałem po 10 proc. oraz walory firmy Neuca i Vistuli z wagą w portfelu po 5 proc. każda. W porównaniu z poprzednim zestawieniem z 25 kwietnia dodano spółki Apator, Eurocash, MCI, Neuca, Vistula, które zastąpiły walory ACE, Amiki, Koelnera, Libetu oraz Mieszka.

— Do nowego portfela dodajemy przedstawiciela sektora elektromaszynowego grupę Apator, która osiągnęła dobre wyniki po I kw. — tłumaczy Kamil Czapnik, analityk AmerBrokers.

O dodaniu Eurocashu do portfela zadecydował przede wszystkim defensywny charakter spółki, której kurs zachowuje się znacznie lepiej niż rynek i jest odporny na występujące okresowo zawirowania. Za MCI przemawiają stosunkowo dobre wyniki za 2011 r. Awans dystrybutora farmaceutyków, grupy Neuca, analitycy AmerBrokers tłumaczą obniżeniem kosztów stałych w efekcie działań restrukturyzacyjnych oraz zmniejszeniem kosztów finansowych, poprzez zredukowanie poziomu zadłużenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu