American Apparel znów zbankrutował

opublikowano: 14-11-2016, 07:29

American Apparel zbankrutował mniej niż rok po tym, jak pierwszy raz ogłosił niewypłacalność. Marka została sprzedana za 66 mln USD kanadyjskiemu producentowi T-shirtów i bielizny, spółce Gildan Activewear Inc.

American Apparel wystąpił o ochronę przed roszczeniami wierzycieli w poniedziałek, ogłosił Gildan. Kandyjczycy nie kupili sklepów amerykańskiej sieci odzieżowej, ale tylko jej markę.  

Zobacz więcej

Reuters/FORUM

Po pierwszym bankructwie w 2015 roku American Apparel zdołał pozbyć się ok. 200 mln USD długu i wyszedł z procedury upadłościowej po przejęciu spółki przez jej wierzycieli. Plan powrotu na rynek jednak nie powiódł się, bo amerykańskie nastolatki, główni klienci sieci, kupują obecnie głównie w Internecie i coraz rzadziej odwiedzają sklepy w centrach handlowych.

Gildan chce zakończyć przejmowanie marki w pierwszym kwartale przyszłego roku. Wciąż jeszcze istnieje możliwość ogłoszenie przez sąd jej sprzedaży na aukcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu