Ameriprise wykupi dział należący do Banku of Montreal

  • Paweł Makosz
opublikowano: 12-04-2021, 17:52

Bank of Montreal zgodził się sprzedać swoją jednostkę zarządzającą aktywami w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Nabywcą zostanie Ameriprise Financial. Wartość transakcji wyniesie 847 mln USD.

Kwota 847 mln USD za które Ameriprise Financial, kupi dział należący do Bank of Montreal stanowi około 0,7 proc. wartości aktywów zarządzanych przez jednostkę.

Ameriprise poinformował, że transakcja, której zamknięcia oczekuje się w czwartym kwartale, zwiększy jego całkowite AUM do ponad 1,2 bln USD.

fot. BLAIR GABLE / Reuters / Forum

Dział sprzedawany przez Bank of Montreal składa się głównie z biznesu należącego wcześniej do F&C Asset Management, który kredytodawca wykupił za około 1 mld USD w 2014 roku.

– To przejęcie było "wątpliwą" transakcją. Jej odwrócenie zdaje się być pozytywnym ruchem - powiedział Gabriel Dechaine, analityk z National Bank of Canada.

Bank of Montreal poinformował, że transakcja nie będzie miała znaczącego wpływu na jego przyszłe zyski. Poprawi natomiast wskaźnik efektywności oraz zwrot z kapitału.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Makosz, Bloomberg

Polecane