Amersham ożywił sektor farmaceutyczny

Maciej Zbiejcik
opublikowano: 09-10-2003, 00:00

W centrum uwagi zagranicznych inwestorów znalazła się w środę branża farmaceutyczna. Poruszenie na rynku wywołały doniesienia o tym, że brytyjska spółka Amersham prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia jej przez inną firmę. Na wieść o tym akcje producenta wyposażenia laboratoryjnego i odczynników skoczyły aż o 27 proc. Wycena rynkowa spółki wzrosła do 4,8 mld funtów (8 mld USD).

Zyskiwały także spółki podejrzewane o możliwość przejęcia Amersham. Akcje szwajcarskiego Roche Holding zwyżkowały o blisko 1 proc., a amerykańskiej spółki Johnson & Johnson o niespełna 0,3 proc. Inwestorzy widząc, co się dzieje, ruszyli także do zakupów akcji spółek funkcjonujących w sektorze farmaceutycznym. Skorzystali na tym akcjonariusze koncernu Bayer. Wczoraj akcje drugiego producenta leków w Niemczech zyskiwały ponad 2 proc.

Na podkreślenie zasługuje również ponad 12-proc. wzrost wyceny Medigene NA oraz blisko 7-proc. skok kursu GPC Biotech, które są notowane na frankfurckiej giełdzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu