Ameryka Środkowa zaprasza polskich przedsiębiorców

Dominika Masajło
opublikowano: 12-03-2017, 22:00

Od 18 do 24 marca przedsiębiorcy znad Wisły mogą wziąć udział w misji gospodarczej do Hondurasu i Panamy.

Krajowa Izba Gospodarcza (KIG) we współpracy z Ambasadą Republiki Hondurasu, Ambasadą Republiki Panamy oraz Honorowym Konsulatem Republiki Hondurasu organizują kolejne wydarzenie dla firm — biznesowy wyjazd do wymienionych wyżej krajów. Przedstawiciele polskich firm w trakcie siedmiodniowego pobytu będą uczestniczyć w Polsko-Honduraskim i Polsko- -Panamskim Forum Biznesu.

Spotkania to okazja do wymiany doświadczeń z firmami działającymi w tym samym obszarze gospodarczym. Dodatkowo program misji obejmuje uczestnictwo w spotkaniach z zarządami m.in. strefy wolnocłowej Colon i portu panamskiego. Swoją ofertę KIG kieruje w szczególności do przedstawicieli sektorów: energii odnawialnej, IT-ICT, ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju (budownictwo i infrastruktura), turystycznego, maszynowego i rolno-spożywczego.

Warto dodać, że Panama wyróżnia się w regionie dynamicznym wzrostem ekonomicznym. Poczynając od rozwoju infrastruktury i inwestycji w budownictwo,przez dobrze prosperujący sektor bankowy oraz Strefę Wolnocłową w Colón, kończąc na świetnie rozwijającym się sektorze turystycznym. Wszystko razem sprawia, że kraj ten przyciąga największe światowe firmy. Sytuacja gospodarcza Hondurasu wygląda nieco inaczej — do podstawowych produktów eksportowych należą wciąż kawa i banany, które stanowią 35 proc. całości eksportu. Natomiast głównymi towarami importowanymi są maszyny i urządzenia, paliwa i farmaceutyki.

Więcej informacji: http://kig. pl/misja-gospodarcza-do-ameryki-srodkowej-18-24-03-2017-r/.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Masajło

Polecane