Ameryka w dobrych nastrojach

KNS
22-09-2009, 13:07

Wszystko wskazuje na to, że wtorkowa sesja za Oceanem rozpocznie się od wzrostów. Tamtejsze indeksy odrobią wczorajsze spadki. Na Starym Kontynencie optymizmu nie brakuje.

Na poniedziałkowej sesji zniżkowały ceny towarów, a na rynku walutowym zyskiwał dolar. Na finiszu z głównych indeksów nad kreską znalazł się jedynie Nasdaq. Technologicznemu indeksowi pomogła informacja Della, który za 3,9 mld USD zakupił Perot Systems. DJ i S&P500 straciły wczoraj odpowiednio po 0,4 proc. i 0,35 proc.
We wtorek na blisko dwie godziny przed rozpoczęciem sesji w USA kontrakty na DJ zyskują 0,65 proc., S&P rośnie o 0,7 proc., a technologiczny Nasdaq zyskuje 0,67 proc.

Tuż po rozpoczęciu handlu na rynek spłynie informacja nt. lipcowego indeksu cen nieruchomości. Dane te nie powinny mieć jednak znacznego wpływu na rynek.

Większość publikowanych danych makroekonomicznych wskazuje na to, że najgorsze mamy już za sobą.

Dzisiaj dwudniowe posiedzenie rozpoczyna Fed. Tradycyjnie po pierwszym dniu nie pojawiają się żadne komunikaty ze spotkania. Rynek oczekuje pozostawienia stóp procentowych na obecnym poziomie.

Amerykański resort skarbu rozpoczyna dzisiaj sprzedaż dwuletnich obligacji na łączną kwotę 45 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KNS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Ameryka w dobrych nastrojach