Amerykanie blokują sprzedaż MoneyGram Chińczykom

opublikowano: 03-01-2018, 07:40

Amerykański panel rządowy nie zgodził się na przejęcie specjalizującej się w transferach pieniędzy firmy MoneyGram International przez Ant Financial w związku z problemami związanymi z bezpieczeństwem narodowym, donosi Reuters.

Tym samym jedna z najbardziej prestiżowych chińskich akwizycji zostanie storpedowana przez administrację prezydenta USA Donalda Trumpa.

MoneyGram
fot. Bloomberg

Wartość transakcji szacowana była na 1,2 mld USD. To poważny cios dla Jacka Ma, prezesa chińskiego konglomeratu internetowego Alibaba Group Holding, który jest właścicielem Ant Financial. Chciał  on rozszerzyć zasięg Ant Financial w związku z ostrą rywalizacją ze strony chińskiej konkurencyjnej platformy płatniczej WeChat należącej do innego chińskiego giganta, koncernu Tencent Holdings.

Tymczasem Ma, obywatel Chin, który często pojawia się u boku przywódców najwyższych szczebli partii komunistycznej, obiecał Trumpowi na spotkaniu rok temu, że utworzy milion miejsc pracy w USA.

MoneyGram z siedzibą w Dallas posiada około 350 tys. placówek transferowych w ponad 200 krajach na całym świecie.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane