Amerykanie już szkolą menedżerów

MAG
opublikowano: 15-02-2011, 00:00

Trzy firmy w Polsce skorzystały z usług Dale Carnegie Training, będzie jeszcze na pewno ponad dziesięć.

Trzy firmy w Polsce skorzystały z usług Dale Carnegie Training, będzie jeszcze na pewno ponad dziesięć.

O tym, że Dale Carnegie Training, firma szkoleniowa, która za rok będzie obchodzić setne urodziny, chce wejść do Polski, "PB" informował w maju ubiegłego roku. Właśnie było oficjalne otwarcie.

— Sam się dziwię, że pojawiamy się nad Wisłą tak późno. Jesteśmy już obecni w 86 krajach. Ale szukaliśmy odpowiedniego partnera, zajęło nam to pięć lat — mówi Peter V. Handal, prezes Dale Carnegie Training.

Nad Wisłą franczyzę ma firma, którą kieruje Grażyna Młynarczyk. Na razie działa jedno centrum — w stolicy. Będzie świadczyć usługi dla firm w całej Polsce. Najpóźniej w ciągu dwóch lat ruszy drugie na południu kraju. W ciągu 5-6 lat firma chce zaistnieć we wszystkich większych miastach.

Grażyna Młynarczyk przewiduje, że w Polsce może być duży popyt np. na programy zarządzania zmianą, zaangażowania pracowników czy doskonalenia przywództwa. Polski oddział już zakończył trzy projekty, a w najbliższym czasie przeprowadzi co najmniej dziesięć kolejnych.

Dale Carnegie Training wiąże się zwykle z klientami na dłużej.

— Jesteśmy po to, by rozwiązywać ich problemy. Ale zdarzają się projekty jednorazowe, np. dostaliśmy zlecenie od jednego z banków inwestycyjnych z Wall Street. Chodziło o przeprowadzenie szkolenia z prezentacji, a potem kontrakt się skończył — mówi Peter V. Handal.

Dziś w Polsce firma zatrudnia dwóch trenerów.

— Prowadzimy ciągłą rekrutację. Nasi pracownicy muszą przejść co najmniej 150-godzinne szkolenie — mówi Grażyna Młynarczyk.

Dale Carnegie działa od 1912 r. Firma jest obecna we wszystkich stanach USA, a na świecie m.in. na Słowacji, Węgrzech czy — od ubiegłego roku —w Rosji. 2,7 tys. instruktorów wykłada programy Dale Carnegie w ponad 25 językach, a już 8 mln osób przeszło szkolenia tej firmy.

Znajdź pracę

Dale Carnegie Training szuka trenerów. Konieczne jest doświadczenie biznesowe na stanowisku menedżerskim, doświadczenie w prowadzeniu szkoleń oraz znajomość języka angielskiego. Osoby zainteresowane powinny przesłać CV oraz listy motywacyjne na adres: anita.dybala@dalecarnegie.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu