Amerykanie mogą pozwać Fiata

aktualizacja: 18-05-2017, 07:28

Amerykański Departament Stanu może pozwać Fiat Chrysler Automobiles (FCA) jeśli rozmowy ze spółką nie doprowadzą do wyjaśnienia kwestii domniemanego naruszenia przez jej auta z silnikami diesla amerykańskich norm emisji spalin, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Pozew może trafić do sądu nawet w tym tygodniu, twierdzą informatorzy agencji. Negocjacje wciąż trwają. Osiągnięcie porozumienia pozwoliłoby uniknąć długiego postępowania sądowego.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

W szykowanym przez Departament Sprawiedliwości pozwie zarzuca się FCA stosowanie rozwiązania manipulującego pomiarem emisji spalin, podobnego do stosowanego prze Volkswagena, twierdzi jeden z informatorów agencji.

FCA wielokrotnie twierdził wcześniej, że stosowane przez niego rozwiązania nie były zaprojektowane w celu manipulacji, jak było to w przypadku niemieckiego koncernu. Prowadzący dochodzenie w USA twierdzą jednak, że FCA nie dała satysfakcjonującego wyjaśnienia dotyczącego funkcji zastosowanych rozwiązań.

W środę pisaliśmy, że Komisja Europejska rozpoczyna postępowanie przeciwko włoskiemu rządowi. Podejrzewa go o naruszenia przepisów w związku ze śledztwem w sprawie oszustw emisyjnych jakich miał się dopuścić koncern FCA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Amerykanie mogą pozwać Fiata