Amerykanie naciskają w sprawie spotkania prezydentów USA i Chin na G20

opublikowano: 14-06-2019, 06:27

Prezydent Donald Trump może podjąć dalsze działania przeciwko Chinom jeśli prezydent Xi Jinping nie zgodzi się na spotkanie podczas szczytu grupy G20 w Japonii pod koniec czerwca, ogłosił Larry Kudlow, doradca ekonomiczny Białego Domu.

- Prezydent Trump sygnalizował swoje silne pragnienie spotkania, ale jeszcze formalnie go nie uzgodniono – powiedział Kudlow podczas przemówienia w jednym z think tanków w Waszyngtonie. – Zapowiadał także, że jeśli nie dojdzie do spotkania, będzie to miało konsekwencje – dodał.

Zobacz więcej

youtube.com

W poniedziałek Donald Trump ogłosił, że może nałożyć 25 proc., „albo dużo większe” cło na import z Chin wartości 300 mld USD jeśli prezydent Xi Jinping nie spotka się z nim podczas szczytu G20. 

W maju rozpoczął się impas w negocjacjach USA z Chinami. Amerykanie zarzucili Chińczykom, że próbują renegocjować już ustalone kwestie i obłożyli cłem kolejną część importu z Chin.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy