Czytasz dzięki

Amerykanie oszczędzają kilometry i dolary

  • DI
opublikowano: 03-09-2020, 22:00

Restrykcje z powodu koronawirusa spowodowały, że miliony osób w USA nie dojeżdża samochodami do pracy. T

ylko w czerwcu Amerykanie przejechali o ponad 59,5 mld km mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku — wynika z danych Federalnej Administracji Autostrad. Praca wykonywana zdalnie przez miliony osób pozwala też zaoszczędzić dużo pieniędzy. Według platformy Upwork, specjalizującej się w tematyce biznesowej, w ich kieszeniach zostaje około 758 mln USD dziennie. Od początku kryzysu wywołanego przez COVID-19 oszczędności sięgają już 90 mld USD. Kwota obejmuje niższe wydatki na benzynę, konserwację i naprawę samochodów, a także zmniejszenie innych kosztów, np. stania w korkach i związanych z zanieczyszczeniem środowiska.

Najbardziej jednak liczy się czas. Choć trudno dokładnie przeliczyć to na pieniądze, to Ministerstwo Transportu szacuje, że każda godzina dojazdu samochodem kosztuje Amerykanina 12,5 USD. Jest też inny aspekt wiążący się z pozostaniem w domu — pracownik nie płaci za transport, poranną kawę, lunch czy inne usługi, które znajdują się po drodze i w pobliżu biura.

W USA czas spędzany na dojazdy rośnie od dekad. CNN podkreśla, że średnią zawyżają duże rynki pracy na obszarach metropolitalnych o wysokich kosztach, jak Nowy Jork czy obszar Zatoki San Francisco. Z badań platformy Upwork wynika, że zważywszy na wydatki i stracony czas, najbardziej na możliwości zdalnej pracy zaoszczędzili mieszkańcy East Stroudsburg w Pensylwanii, zlokalizowanego stosunkowo blisko metropolii nowojorskiej i filadelfijskiej, dojeżdżający do Nowego Jorku z Newark i Jersey City oraz do Waszyngtonu DC z Arlington oraz Aleksandrii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane