Czytasz dzięki

Amerykanie przejęli 46,5 proc. udziałów w portfelu nieruchomości logistycznych w Polsce

opublikowano: 21-01-2020, 10:23

Madison International Realty przejął od Redefine Properties 46,5 proc. udziałów w wycenianym na 500 mln EUR portfelu nieruchomości logistycznych w Polsce, donosi IPE Real Assets.

W ramach transakcji Madison ma przeznaczyć 150 mln EUR na European Logistics Investment (ELI), z czego 83,7 mln EUR wyda na zakup 46,5 proc. udziałów w portfelu istniejących i budowanych aktywów oraz zobowiąże się do przekazania 66,3 mln EUR na zwiększenie portfela w nadchodzących latach.

IPE Real Assets przypomina, że portfel ELI to 14 aktywów o łącznej powierzchni ok. 560 tys. metrów kwadratowych, współzarządzanych z Griffin Real Estate i Panattoni Europe.

Matthias Cordier, dyrektor zarządzający Madison International Realty podkreślił, że transakcja umożliwiła spółce wejście na europejski rynek logistyczny.

IPE Real Assets przypomina, że Madison inwestuje na polskim rynku od maja 2018 roku.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, realassets.ipe.com

Polecane