Amerykanie przejmują belgijskiego producenta wyrobów czekoladowych z fabryką w Polsce

opublikowano: 05-03-2019, 10:01

Amerykański Cargill ogłosił plan przejęcia belgijskiej spółki Smet, która ma zakład produkcyjny w Polsce, donosi powderbulksolids.com.

Wartość transakcji nie została podana. Ma zostać zamknięta w pierwszym półroczu. Smet ma dwa zakłady produkcyjne. Jeden w Belgii, drugi w polskich Dobroszycach pod Oleśnicą.

- Będziemy poszerzać naszą ofertę produktów i usług dla rzemieślników i cukierników, piekarni, firm hotelarskich i branży usług gastronomicznych - powiedziała Inge Demeyere, dyrektor zarządzająca działalnością czekoladową firmy Cargill w Europie. - Smet cieszy się dużym uznaniem na rynku. Gdy ich marka dołączy do istniejącej oferty marki Cargill, ich unikalne możliwości biznesowe zostaną wzmocnione, co umożliwi skoncentrowanie się na szczególnych klientach – dodała.

Smet działa w Dobroszycach od 2011 roku. Zatrudnia w  fabryce wyrobów z czekolady i produktów cukierniczych kilkadziesiąt osób. Rok temu Belgowie zapowiadali rozbudowę i modernizację fabryki.

Cargill był aktywny ostatnio także w Polsce. Na przełomie roku przejął firmę Konspol specjalizującą się w produkcji i przetwórstwie kurczaków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, powderbulksolids.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu