Amerykanie przejmują polskiego producenta środków czystości

opublikowano: 31-12-2020, 12:13

Amerykański Diversey poinformował o przejęciu polskiej spółki SaneChem, producenta preparatów do mycia i dezynfekcji oraz urządzeń dozujących.

Wartości transakcji nie ujawniono. Diversey podkreśla, że przejęcie spółki z Gdańska to ważny krok w realizacji jego planu globalnego wzrostu.

- Przejęcie SaneChemu przez Diversey to znaczący moment dla obu firm. Istnieje między nami znaczna synergia, która odzwierciedla więcej niż tylko nasze udziały w rynku i wykracza poza wspólną podstawę naszej oferty produktów, usług i rozwiązań – powiedział Phil Wieland, prezes amerykańskiej spółki.

SaneChem powstał 30 lat temu jako polski oddział niemieckiej spółki, którą prezes Ryszard Dymny założył w Berlinie Zachodnim, po pięcioletnim pobycie w Niemczech jako polski attaché handlowy przy Misji Wojskowej w Berlinie.

Jak pisał w 2004 roku Puls Biznesu, SaneChem wprowadził do polskich zakładów przemysłu spożywczego rewolucyjną, jak na postsocjalistyczną rzeczywistość, pianową technikę mycia urządzeń.

— Źródłem takiej idei była obserwacja standardów na niemieckim rynku. W Polsce komory wędzarniczo-parzelnicze w zakładach mięsnych myto szczotą i sodą, nie badano ich czystości mikrobiologicznej — mówił wówczas Ryszard Dymny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane