Amerykanie razem z KIG wesprą polskie start-upy

MBE
24-01-2012, 00:00

Polsko-Amerykański Instytut Nowych Inicjatyw pokaże jak się robi biznes w Stanach Zjednoczonych.

Młode innowacyjne firmy z Polski będą mogły liczyć na wsparcie kolejnej instytucji. W ubiegłym tygodniu podpisano list intencyjny powołania Polsko-Amerykańskiego Instytutu Nowych Inicjatyw. Organizacja umożliwi polskim przedsiębiorcom poznanie modeli biznesowych funkcjonujących w USA.

— Chcemy, aby instytut stał się platformą wymiany doświadczeń między odnoszącymi sukcesy na arenie międzynarodowej przedsiębiorcami a zaczynającymi karierę w biznesie młodymi Polakami — tłumaczy Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej (KIG), jeden z sygnatariuszy listu intencyjnego.

Amerykanie zobowiązali się w liście do wsparcia start-upów wiedzą i doświadczeniem, promocji inicjatywy na rynku amerykańskim, organizowania seminariów na temat gospodarki cyfrowej oraz poszukiwania pieniędzy na rozwój innowacyjnych firm. KIG wesprze przedsięwzięcie na rynku polskim, m.in. poprzez jej promocję wśród członków izby oraz nawiązanie współpracy instytutu z instytucjami państwowymi, przedsiębiorcami oraz organizacjami pozarządowymi.

— Dalszy dynamiczny rozwój polskiej gospodarki zależeć będzie od powstawania nowych, innowacyjnych firm. Inicjując wspólnie z KIG powstanie Polsko-Amerykańskiego Instytutu Nowych Inicjatyw, chcemy połączyć potencjał intelektualny i przedsiębiorczość Polaków z nowoczesnymi modelami biznesowymi oraz kapitałem z USA. Posiadamy duże doświadczenie na tym polu, wyniesione z wielu projektów związanych ze start-upami, zrealizowanych na rynku amerykańskim — mówi Eva Blaisdell, sygnatariuszka listu i założycielka Angel Mobile, firmy z Los Angeles, która zajmuje się dostarczaniem interaktywnych zasobów wideo do urządzeń mobilnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Amerykanie razem z KIG wesprą polskie start-upy