Czytasz dzięki

Amerykanie walczą o Ruch

GN
opublikowano: 17-05-2010, 00:00

Grzegorz

Grzegorz

Hajdarowicz nie stanie

z Icentisiem i funduszem

Eton Park Capital

w szranki o kolportera.

Skarb państwa, który chce sprzedać większościowy pakiet Ruchu, nie będzie miał komfortowych negocjacji. Z dwóch podmiotów, które badały spółkę, na złożenie wiążącej oferty zdecydował się tylko jeden. Resort nie ujawnia, kto jest oferentem. Według naszych informacji, jest to Icentis, spółka Igora Chalupca, działająca razem z jednym z największych amerykańskich funduszy — Eton Park Capital. Fundusz ma zapewnić finansowanie na przejęcie. O tym, że Amerykanie chcą sięgnąć po Ruch, pisaliśmy pod koniec kwietnia. Teraz rozpoczną się negocjacje ceny. Nie ma ustalonego terminu zakończenia rozmów.

To oznacza, że z walki o dystrybutora prasy wycofał się Jupiter NFI, fundusz kontrolowany przez Grzegorza Hajdarowicza, który również przeprowadzał due diligence. Kilka tygodni temu przejąć spółkę starała się Mennica, w której największym akcjonariuszem jest Zbigniew Jakubas. Wezwanie zakończyło się fiaskiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Polecane