Amerykanie zarobili 4,1 mld USD na bitcoinie, najwięcej na świecie

opublikowano: 09-06-2021, 07:20

Amerykanie są największymi beneficjentami ubiegłorocznego wzrostu kursu bitcoina. Zarobili na kryptowalucie w 2020 roku łącznie 4,1 mld USD, więcej niż ktokolwiek inny na świecie, informuje Fox Business.

Z wyliczeń przeprowadzonych przez Chainanalysis wynika, że po mieszkańcach USA największe zyski na bitcoinie osiągnęli w ubiegłym roku Chińczycy. Wyniosły one ponad 1 mld USD. Niewiele mniej zarobili także Japończycy i Brytyjczycy. Po ok. 500 mln USD łącznie zarobili na bitcoinie w ubiegłym roku mieszkańcy Rosji, Niemiec, Francji i Hiszpanii.

Chainanalysis wskazuje, że największe zyski na bitcoinie inwestorzy generowali miedzy połową października a końcem grudnia ubiegłego roku, kiedy wartość kryptowaluty wzrosła z ponad 11 tys. USD do prawie 30 tys. USD. To głównie w tym okresie Amerykanie sprzedawali posiadane bitcoiny.

Obecnie bitcoin drożeje o 1,1 proc. do 33414,74 USD. Jest o prawie 13 proc. droższy niż na koniec 2020 roku. Jest jednak dużo tańszy niż w połowie kwietnia kiedy osiągał rekordową wartość dochodzącą do prawie 65 tys. USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Fox Business

Polecane