Amerykańscy detaliści oczekują rekordowego sezonu świątecznego

opublikowano: 27-10-2021, 18:31

Amerykańska Narodowa Federacja Handlu Detalicznego (NRF) prognozuje nawet ponad 10 proc. wzrost sprzedaży w rozpoczynającym się wkrótce sezonie świątecznym, informuje Reuters.

NRF prognozuje, że sprzedaż w listopadzie i grudniu może wzrosnąć między 8,5 proc. a 10,5 proc. i sięgnie między 843,4 mld USD a 859 mld USD. W 2020 roku wynosiła 777,3 mld USD.

NRF podkreśla, że dochody i oszczędności gospodarstw domowych nigdy nie były wyższe co ułatwi Amerykanom płacenie za produkty podwyższonych cen. Organizacja zwraca uwagę, że w tym roku widać wyjątkowy popyt na produkty świąteczne. Niedawne badanie pokazało, że konsumenci obawiają się o dostępność towaru.

- Jeśli detaliści będą w stanie utrzymać towar na półkach i przybędzie on przed Bożym Narodzeniem, to będzie niezwykle dobry sezon świątecznej sprzedaży - powiedział Jack Kleinhenz, główny ekonomista NRF.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Amerykańscy detaliści liczą także na turystów, którzy w sezonie świątecznym pojawią się w USA.

- Oni mogą mocno popchnąć detal, bo jest duża korelacja między turystyką zagraniczną w USA i sprzedażą detaliczną – powiedział dziennikarzom Matthew Shay, szef NRF.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane