Amerykańscy inwestorzy już szykują się do czwartkowego święta

24-11-2004, 16:39

Zgodnie z przepowiedniami analityków, pierwsza faza notowań na amerykańskich giełdach akcji stoi pod znakiem niewielkich wzrostów. Do zakupów zachęciło lekkie uspokojenie sytuacji na rynku ropy i kolejny dołek dolara względem euro. Zdecydowanie lepiej jest jednak na rynku technologicznym. Wall Street jest bardziej podatna na korekty.

Notowaniom towarzyszy jednak relatywnie niski poziom obrotów. Spadek aktywności inwestorów jest zrozumiały z uwagi na jutrzejsze święto narodowe – Święto Dziękczynienia. Dzień później też nie należy oczekiwać zbyt ciekawej sesji, chociaż małe obroty sprzyjają większym wahaniom indeksów.

Na rynek dotarły nowe dane makro, których interpretacja rodzi mieszane odczucia. Z jednej bowiem strony, wbrew prognozom analityków, w minionym tygodniu spadła liczba nowych bezrobotnych, z drugiej jednak, również odwrotnie do oczekiwań specjalistów doszło w październiku do spadku zamówień na dobra trwałe.

Poprawiła się sytuacja na rynku ropy, gdzie kontrakty styczniowe cofnęły się poniżej bariery 48 USD za baryłkę.

Utrzymuje się zainteresowanie walorami największej grupy ubezpieczeniowej na świecie – AIG. To rezultat informacji o zawarciu ugody w procesie o pomaganie kilku firmom w kreowaniu wyższych zysków. Nieoficjalnie mówi się jednak, że spółka będzie musiała wypłacić sięgające 60 mln USD odszkodowanie. Kurs akcji dosięgła jednak niewielka korekta po wtorkowej jeździe. Wzrostowy trend kontynuują natomiast papiery koncernu McDonald’s. W pierwszej godzinie handlu były najsilniejszą składową indeksu Dow Jones IA.

Dobre humory mają posiadacze akcji dwóch koncernów farmaceutycznych – Elan i Biogen Idec. Amerykański Departament Żywności i Leków zaaprobował nowy lek tych firm, który będzie sprzedawany pod nazwą Tysabri.

O ponad 4 proc. zwyżkują notowania wyszukiwarki internetowej Google. Bank inwestycyjny Goldman Sachs zaczął rekomendowanie walorów spółki od poziomu „przeważaj”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Amerykańscy inwestorzy już szykują się do czwartkowego święta