Amerykańscy inwestorzy liczą na kolejną obniżkę stóp

21-08-2007, 22:05

Na amerykańskich giełdach wciąż panuje duża zmienność nastrojów. We wtorek przyczyniły się do tego spekulacje na temat kolejnych ruchów Fed.

Po bardzo nerwowym początku sesji popyt ożywiło wystąpienie przewodniczącego Komisji Bankowej Senatu. Christopher Dodd spotkał się z Sekretarzem Skarbu Henry Paulsonem i szefem Fed Benem Bernanke. Ten ostatni zadeklarował, że zrobi wszystko, aby ustabilizować sytuację na rynkach. Inwestorzy uznali to za zapowiedź kolejnej obniżki stóp przed lub na posiedzeniu FOMC 18 września.

Dobre nastroje popsuł Jeffery Lacker, szef Fed w Richmond, który stwierdził, że duża zmienność na rynkach kapitałowych nie jest żadnym uzasadnieniem dla cięcia stóp. Część inwestorów zignorowała jednak tą wypowiedź wskazując, że Lacker jest w tym roku niegłosującym członkiem FOMC.

Mocno drożały akcje Countrywide, największego w USA dostawcy kredytów hipotecznych. To skutek pogłosek o przejęciu firmy przez fundusz Warrena Buffetta. Pozytywny wydźwięk tej wiadomości przesłoniła wiadomość o 93 proc. wzroście liczby wniosków o zajęcia nieruchomości przez banki w lipcu.

Ostatecznie sesje zakończyły się jednak 0,5 proc. wzrostem Nasdaq i 0,1 proc. zwyżką S&P500. DJIA tracił na zamknięciu 0,2 proc. 

MD 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Amerykańscy inwestorzy liczą na kolejną obniżkę stóp