Amerykańscy inwestorzy sprzedają akcje spółek technologicznych

(Marek Druś)
opublikowano: 24-01-2005, 20:17

Główne indeksy amerykańskich giełd poruszają się dziś w przeciwnych kierunkach. Dow Jones umiarkowanie rośnie, Nasdaq spada. Inwestorzy znów przyglądają się sytuacji na rynku paliw w związku z wiadomościami o burzach śnieżnych na północnym-wschodzie USA.

Główne indeksy amerykańskich giełd poruszają się dziś w przeciwnych kierunkach. Dow Jones umiarkowanie rośnie, Nasdaq spada. Inwestorzy znów przyglądają się sytuacji na rynku paliw w związku z wiadomościami o burzach śnieżnych na północnym-wschodzie USA.

Średnią Dow Jones najmocniej ciągnie w górę McDonald’s, którego kurs rośnie w związku z podwyższeniem rekomendacji spółki przez CIBC. Popytem cieszą się także papiery American Express, którego wyniki kwartalne okazały się lepsze niż oczekiwano. Obniżenie rekomendacji przez UBS zaszkodziło tymczasem notowaniom Procter & Gamble.

Na rynku spółek technologicznych negatywną reakcję wywołała zapowiedź pogorszenia wyników niemieckiego Infineon Technologies w obecnym kwartale. Niwielkie wzrostu kursów notują jedynie trzy z dwudziestu spółek branży półprzewodnikowej notowanych w ramach indeksu Philadelphia Semiconductor.

Rośnie cena papierów Microsoftu. Inwestorów nie zniechęciła wiadomość o rezygnacji spółki z apelacji w sprawie decyzji unijnego trybunału nakazującej mu usunąć do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia sporu z systemu operacyjnego Windows program do przeglądania plików wideo.

O prawie 15 proc. tanieją akcje Autodesk. Producent oprogramowania służącego do projektowania jest najmocniej przecenioną spółką notowaną w ramach indeksu S&P500. Analitycy Banc of America obniżyli jego rekomendację do ‘sprzedaj’. Akcje Autodesk były w ubiegłym roku liderem wzrostów wśród spółek z tego indeksu.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane